Atrakcje

Rowy

Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy położony jest w województwie pomorskim, na terenie dwóch powiatów: słupskiego i lęborskiego.

W Polsce najbardziej znane wydmy ruchome występują w Słowińskim Parku Narodowym. Charakteryzują się tym, że mniejsze ziarna, występujące w niewielkich ilościach w piasku nadmorskim, są wywiewane ze szczytu.

Wybitnymi walorami przyrodniczymi charakteryzują się tereny lęgowe ptaków wodnych i błotnych położone nad jeziorem Gardno stanowiące Międzynarodową Ostoję Ptaków.

Port morski Rowy

Port morski Rowy położony jest na Wybrzeżu Słowińskim, będącym mezoregionem Pobrzeża Koszalińskiego. Znajduję się na rzece Łupawie. Kutry miejscowych rybaków pływają z sygnaturą ROW na burcie.

W porcie cumuje kilka kutrów rybaków. Można też w sezonie wybrać się z niego na rejs po morzu. Warto też przejść się nabrzeżem portowym na falochrony wychodzące w morze. 

 

Jezioro Gardno

Jezioro Gardno stanowi unikalny fragment krajobrazu, typowy dla jezior przymorskich, oddzielonych od Bałtyku piaszczystą mierzeją. Jego połączenie z morzem zapewnia rzeczka Łupawa.

Jezioro jest częścią Słowińskiego Parku Narodowego, co podkreśla jego wyjątkowe znaczenie przyrodnicze. W wodach jeziora i Łupawy można spotkać różnorodne gatunki ryb, takie jak płocie, okonki czy nawet węgorze, co sprawia, że jezioro staje się popularnym miejscem dla wędkarzy.  Na niewielkiej wysepce Jeziora Gardno znajduje się rezerwat przyrody o nazwie Kamienna Wyspa. Jest to siedlisko bardzo rzadkich gatunków ptaków.

Ze względu na małą głębokość (nieco ponad dwa metry) i silne wiatry zbiornik słynie jako idealny teren do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing, a także żaglowania.

Rowy

Rowy położone są w otulinie Słowińskiego Parku Narodowego nad otwartym morzem i jeziorem Gardno, którego połączenie z morzem (tzw. kanał) zapewnia idealne warunki do wędkowania.

Rowokół

(115 m n.p.m.) - wzniesienie polodowcowe położone na Wybrzeżu Słowińskim w pobliżu Smołdzina, w odległości 6 km od morza, w strefie ochronnej Słowińskiego Parku Narodowego, bardzo dobrze widoczny z morza żeglarski punkt nawigacyjny.

SPŁYWY KAJAKOWE

Spływy kajakowe - Szlak Łupawy

Muzeum Wsi Słowińskiej

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach - w sezonie letnim na terenie muzeum organizowane są imprezy folklorystyczne z pokazem wypieku chleba, kopania torfu, konia w butach.

Wędkowanie

Wędkowanie: morskie z kutra lub z plaży, jeziorowe lub z kanału

Park Linowy Extreme

Park Linowy "Extreme" Rowy - 60 atrakcji, Park Linowy "LEŚNY KOT" Słupsk - największy park w Polsce (120 atrakcji).

Dolina Charlotty

Dolina Charlotty oferuje wiele ciekawych atrakcji: Zoo z Krainą Bajek, Wodne Zoo Safari, Fokarium, kajaki i rowery wodne, wędkowanie, przejażdżki konno, plac zabaw, boisko do piłki siatkowej, dmuchańce. W samym obiekcie przygotowaliśmy wiele udogodnień dla dzieci i ich rodziców, m.in. dwie sale zabaw i salę gier.

Słupsk

Słupsk miasto położone 28km od Rowów. Zamek Książąt Pomorskich, Młyn Zamkowy, Brama Młyńska to zabytki które musisz zobaczyć. Tu znajduje się najstarsza pizzeria w Polsce.

Ustka

Ustka miasto położone 18 km od Rowów z dużym portem i promenadą. W sezonie na gości czeka mnóstwo atrakcji.

Latarnia morska Czołpino

Latarnia morska Czołpino

Bajkowa Ciuchcia

Bajkowa Ciuchcia - kolorowa ciuchcia, która zaprasza na przejażdżkę po Rowach.

Więcej informacji o atrakcjach w Rowach znajdziesz na www.rowy.pl